Szanowni Mieszkańcy Winowa,

Zachęcamy do głosowania w Budżecie Obywatelskim „Nowego Opola” na projekt mieszkańców Winowa, nr wniosku 25/17: INSTALACJA SYSTEMU MONITORINGU WIZYJNEGO DZIELNICY WINÓW w OPOLU celem poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Jest to zadanie wskazane jednogłośnie przez mieszkańców Winowa na zebraniu mieszkańców w dniu 20.03.2017r.
Uruchomienie monitoringu wizyjnego ma na celu poprawienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców przyszłej dzielnicy OPOLE-WINÓW, szczególnie po zaobserwowanym okresie wzrostu przestępczości w I kwartale 2017 roku, polegających na włamaniach i kradzieżach do prywatnych posesji na terenie Winowa.
Systemu monitoringu ma na celu głównie:
• poprawę ochrony bezpieczeństwa osób i mienia mieszkańców dzielnicy,
• poprawę ochrony bezpieczeństwa publicznego oraz wykorzystanie materiału z monitoringu do potencjalnego pozyskiwania materiałów dowodowych w prowadzonych postępowaniach,
• poprawę bezpieczeństwa komunikacyjnego – kontrolowanie ruchu ulicznego,
• przeciwdziałanie aktom wandalizmu i aktom chuligańskim.

Zgodnie z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego „Nowego Opola”, uprawnionymi do głosowania nad zadaniami są mieszkańcy „Nowego Opola”, którzy ukończyli 16 rok życia. Zagłosować można drogą internetową na stronie www.dialog.um.opole.pl oraz w sposób tradycyjny na papierowych kartach do głosowania dostępnych w Parafii Ducha Świętego w Winowie i miejscowym sklepie. Urna do głosowania znajduje się w Kościele w Winowie. Na karcie do głosowania prosimy o postawienie znaku X przy projekcie mieszkańców Winowa nr wniosku 25/17. Głosowanie potrwa do 2 czerwca 2017r.

Liczymy na Państwa głosy.
Grupa inicjatywna mieszkańców i była Rada Sołecka