Na terenie naszego miasta powstanie kolejny zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Nowa inwestycja Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. położona będzie przy ul. Prószkowskiej w dzielnicy Winów.

Obejmie ona budowę 159 lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem oraz pięciu lokali użytkowych, z usług których będą mogli skorzystać mieszkańcy osiedla. W ofercie znajdą się mieszkania o projektowanej powierzchni od 32,24 m² do 67,82 m².

Czterokondygnacyjne budynki zaprojektowano w konstrukcji tradycyjnej, murowanej z podpiwniczeniem. Budynki będą wyposażone w windy, w każdym znajdą się też komórki lokatorskie.

Mieszkania zostaną przekazane lokatorom w standardzie pod klucz czyli całkowicie wykończone. Na nowym osiedlu powstaną̨ miejsca postojowe, nie zabraknie również elementów małej architektury i nasadzeń zieleni. Przewidziano rozwiązania proekologiczne i zastosowanie nowoczesnych technologii.

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na początek przyszłego roku, natomiast przekazywanie kluczy do mieszkań przewidziano na trzeci kwartał AD 2023. Roboty budowlane wykona Energopol Trade Opole Sp. z o.o., wybrana w ramach przetargu spośród czterech firm, które złożyły stosowne oferty.

Już teraz trwają prace nad pozyskiwaniem dodatkowo bezzwrotnych źródeł finansowania przedmiotowej inwestycji. Mieszkańcy nowego osiedla będą mogli skorzystać z dopłat do czynszu w ramach programu „Mieszkanie na Start”.

źródło: czasnaopole.pl