Szanowni Święci Mikołaje!

Sołectwo Winowa zaprasza wszystkich chętnych do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy – SZLACHETNEJ PACZKI. Chcemy sprawić Komuś radość, spełnić małe-wielkie marzenia, umożliwić spędzenie Świąt Bożego Narodzenia bez trosk.
Jak już w zeszłym roku się stało, chcemy zanieść paczkę „małą”, co z dobroci serc powstała, by rodzinie Katarzyny i Tomasza radość dała.
Szanowni Święci Mikołaje – jeśli chcecie poczuć znów, po raz piąty już, tą WIELKĄ RADOŚĆ dawania, zapraszamy, przyłączcie się do nas!!!

W razie potrzeby proszę o kontakt : tel. 501820898
Podarunki można przynosić (ważne – do 08.12.2016 r czwartek.) do Rodziny Baron
ul. Stara Droga 18.

Pani Ania (28 l.) i pan Marcin (30 l.) mają trójkę wspaniałych dzieci: Adam (10 l.), Bartek (6 l.) i Róża (1 l.). Rodzina ma problemy finansowe. Pani Ania bardzo przeżywa również sytuację rodzinną. Jej siostra rzuciła szkołę, oraz wyprowadziła się z domu zaraz po ukończeniu 18-tego roku życia. Pani Ania walczyła o nią bardzo przez ostatnie 4 lata. Założyła rodzinę zastępczą, aby siostra mogła zamieszkać razem z nimi. Była ona molestowana przez ojczyma. Często jeździli do psychologa oraz ciągle musieli naprawiać szkody, które ona wyrządziła. Tłukła naczynia, niszczyła sprzęty czy narzędzia. Pani Ania chce zawalczyć o to, aby znów z nimi zamieszkała i dokończyła edukację. Ze względu na nią, rozpoczęli remont mieszkania, aby miała swój pokój. Niestety, koszty ich przerosły. Obecnie stoją ścianki, ale zabrakło pieniędzy na dokończenie podłogi oraz wykończenie ścian. Dla rodziny potrzeby dzieci są ważniejsze niż ich. Pieniądze, które uda im się zarobić przeznaczają na opłaty oraz leczenie dzieci. Ich miesięczny dochód na członka rodziny wynosi ok 240 złotych. Z wielu rzeczy rezygnują. Rodzina nie lubi prosić o pomoc. Starają się jak mogą, aby zapewnić jak najlepszą przyszłość dla swoich dzieci. Pomimo poważnej choroby Pani Ani, jeszcze dokładnie niezdiagnozowanej nie poddają się. Pani Ania zrezygnowała z pójścia do szpitala, gdyż nie chciała zostawić dzieci samych. Pomaga im w nauce oraz dba o ich edukację. Działa również na rzecz społeczeństwa. Jest wolontariuszką w Fundacji oraz pomimo tego, że sama jest w krytycznej sytuacji stara się nieść dobrą nowinę innym ludziom. Gdy mąż jest w domu, to odwiedza ludzi starszych i pomaga im w codziennych czynnościach. Wierzy w to, że karma wraca. Dobro które kiedyś komuś przekażemy, wróci do nas – mówi. Pomimo trudnych warunków mieszkaniowych panuje u nich ciepła atmosfera i widać miłość w oczach dzieci. Rodzina stara się, aby dzieciom niczego nie brakowało. Chcą, aby wszystkie dzieci znalazły swoją pasję i rozwijały się w tym kierunku. Rodzina jako najważniejszą potrzebę wymieniła odzież dla swoich dzieci. Rzeczy, które dostają są używane. Nie zależy im na nowych ubraniach. Dużym problemem dla rodziny jest również kwestia wyżywienia. Pomoc pod tym kątem pomogłaby im zaoszczędzić pieniądze, które mogliby przeznaczyć na dokończenie remontu mieszkania. Ostatnią kwestią jest opał. Rodzina kupuje go workami, gdyż nie stać ją na zakup większej ilości.

Potrzeby rodziny:
a) Żywność – ponieważ rodzina może oszczędzić pieniądze na rachunki
b) odzież – ponieważ jest stosunkowo droga i rodzinę nie stać na zakup
c) chemia gospodarcza – ponieważ rodzina może oszczędzić pieniądze na rachunki

I) ŻYWNOŚC TRWAŁA:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Produkty dla niemowląt: Mleko babydream 3, kaszki dla dzieci, soczki, pampersy dady 5

II) POTRZEBNE ŚRODKI CZYSTOŚCI:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
Inne: kremy do oparzenia skóry, balsamy dla dzieci, kosmetyki do pielęgnacji ciała dla dzieci

III) POMOCE SZKOLNE:
Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik

Adam 
Rodzaj odzieży: zimowe
Kategoria: kurtka, spodnie, bluzy, bielizna, koszulki
Rozmiar: 150 Sylwetka: szczupła

Rodzaj obuwia: zimowe, przejściowe Kategoria: buty, obuwie sportowe
Rozmiar: 37

Bartek

Rodzaj odzieży: zimowe
Kategoria: spodnie, swetry, koszulki
Rozmiar: 122 cm Sylwetka: szczupły

Rodzaj obuwia: zimowe, przejściowe
Kategoria: buty
Rozmiar: 27

IV) WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:
Inne: Dwa materace, wymiary 190/80

BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO: Materiały budowlane. W dwóch pokojach nie ma wykończonej podłogi. W jednym pokoju w podłodze są dziury, a w pokoju rodziców jest beton.

V) INNE POTRZEBY:
Jedno dziecko uwielbia sporty walki. Przyrządy sportowe pozwoliłyby mu spełniać marzenia. Materiały budowlane. W dwóch pokojach nie ma wykończonej podłogi. W jednym pokoju w podłodze są dziury, a w pokoju rodziców jest beton

VI) SZCZEGÓLNE UPOMINKI:
Ania: Żele do paznokci ponieważ mogłabym dorobić robiąc paznokcie klientkom. Paweł: Gra komputerowa The Wheel of Time Adam: Symulator Farmy 2016 Bartek: Walkie-Talkie Róża: Kolczyki

VII) NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY:
Odzież dla dzieci: Chcielibyśmy, aby dzieci dostały ubrania. Od nich są już zniszczone. Były przekazywane od jednej do drugiej potrzebującej ich rodziny.
Wyżywienie: pozwoliłoby nam zaoszczędzić wydatki, które musimy nazbierać na nową lodówkę. (Z obserwacji lodówka rodziny ledwo już działa)
Opał: 1tona