Szanowni Święci Mikołaje!

Grupa Winowian  zaprasza wszystkich chętnych do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy – SZLACHETNEJ PACZKI. Chcemy sprawić Komuś radość, spełnić małe-wielkie marzenia, umożliwić spędzenie Świąt Bożego Narodzenia bez trosk.
Jak już w zeszłym roku się stało, chcemy zanieść paczkę „małą”, co z dobroci serc powstała, by rodzinie Pana Ryszarda radość dała.
Szanowni Święci Mikołaje – jeśli chcecie poczuć znów, po raz ósmy już, tą WIELKĄ RADOŚĆ dawania, zapraszamy, przyłączcie się do nas!!!

W razie potrzeby proszę o kontakt: tel. 501820898
Podarunki można przynosić (ważne – do 05.12.2019 r czwartek.)

do Rodziny Baron ul. Stara Droga 32.

Opis rodziny:

 

Pan Ryszard mieszka samotnie. W przeszłości pracował jako leśniczy i dobrze sobie radził. Dostał jednak ogromny cios od losu- jego żona i córka zginęły w tragicznych okolicznościach. Przed ośmioma latami musiał zrezygnować z pracy, ponieważ jego ojciec wymagał całodobowej opieki. Poświęcił się dla niego. Opiekował się nim przez siedem kolejnych lat. Sytuacja materialna rodziny nie była łatwa, ale udawało się wiązać koniec z końcem. Rok temu ojciec pana Ryszarda zmarł, a mężczyzna został bez prawa do zasiłku. W tym momencie jedyny stały dochód to 350 zł z MOPSu. Ze względu na wiek przedemerytalny, żaden pracodawca nie chce zatrudnić mężczyzny. Największą trudnością dla pana Ryszarda są codzienne wydatki. Podejmuje się dorywczych prac. W listopadzie wykonywał prace socjalne zlecone przez Urząd Pracy. Otrzymał za to 300 zł. Mimo trudnej sytuacji, pan Ryszard nie poddaje się. Stara się dorabiać sprzedając złom i pomagając innym w domowych usterkach. Za swoją pracę otrzymuje drobne wynagrodzenie, bądź posiłek. W życiu kieruję się szlachetnymi wartościami. Czuję się w obowiązku zwracać otrzymaną pomoc. Udziela się wolontariacko w Caritasie. Pomaga również swoim sąsiadom w drobnych naprawach. Jak uważa, dobro do niego wraca, ponieważ inni ludzie pamiętają o nim. Dochód pana Ryszarda w listopadzie wyniósł 650 zł. Po odjęciu kosztów utrzymania w wysokości 552,50 zł, dochód na jednego członka wynosi zaledwie 98 zł. Nie wystarcza to na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Dodatkowo prace zlecone nie są pracami stałymi.

 

Potrzeby rodziny:
a) Żywność – ponieważ rodzina może oszczędzić pieniądze na rachunki
b) odzież – ponieważ jest stosunkowo droga i rodzinę nie stać na zakup
c) chemia gospodarcza – ponieważ rodzina może oszczędzić pieniądze na rachunki

 1. I) ŻYWNOŚC TRWAŁA:
  Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
 2. II) POTRZEBNE ŚRODKI CZYSTOŚCI:
  Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
Ryszard
Rodzaj odzieży: zimowe, Kategoria: kurtka  Rozmiar: L  czarna lub granatowa
Rodzaj obuwia: zimowe,  Rozmiar: 40 pełne buty kolor czarny

III) SZCZEGÓLNE UPOMINKI:

 • Mikser – stary się zepsuł; pan Ryszard sam gotuje, mikser ułatwiłby mu przyrządzanie posiłków
 1. IV) KLUCZOWE POTRZEBY RODZINY:
 • Szlifierka Kątowa na akumulator – Pan Ryszard czasem dorabia jako złota rączka. Szlifierka ułatwiłaby mu pracę.
 • Obuwie – Pan Ryszard nie ma butów na zimę, Stare są zniszczone.
 • Kurtka – Pan Ryszard nie ma również ciepłej, zimowej kurtki. Nie stać go na zakup