Mieć w swojej miejscowości kościół, to wielkie szczęście i przywilej. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu mieszkańcy Winowa chodzili do kościoła św. Józefa, do Szczepanowic. Niezależnie od tego jaka była pora roku. Wiedzieli, że wszystko zależy do Boga, więc z Nim rozpoczynali każdy nowy tydzień, uczestnicząc we Mszy. Chodzili zasadniczo piechotą; chodzili ciesząc się tym, że Bóg jest z nimi i im błogosławi. Aż w końcu Bóg podpowiedział, aby na Winowskim Wzgórzu wybudować kościół. I tak się stało.
W 1987 roku, 2 sierpnia, ks. bp Jan Wieczorek, konsekrował winowski kościół, wybudowany rękami Winowian i parafian świętego Józefa ze Szczepanowic. Piękny, okazały budynek z cegły uczynił DOMEM BOGA! W naszej winowskiej parafii zbliżamy się do obchodów 30-lecia poświęcenia naszego kościoła. Jest za co dziękować! Uroczystości kiermaszowe (rocznica poświęcenia kościoła) będziemy obchodzić w niedzielę 6 sierpnia, zaś środa 2 sierpnia, będzie Dniem Dziękczynienia, dniem adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Wszystkich Budowniczych naszego kościoła: Winowian i Parafian parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach, a także wszystkich pochodzących z naszej parafii, a dziś mieszkających w różnych zakątkach świata, wszystkich już dziś na to wspólne świętowanie, wspólnie z Radą Parafialną i naszymi Siostrami, serdecznie zapraszam!
Uroczysta Msza święta dziękczynna w intencji wszystkich budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła zostanie odprawiona w niedzielę 6 sierpnia o godz. 10.30.
Z + błogosławieństwem, ks. prob. Eugeniusz Ploch