W Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia 2020 r. do wieczności odszedł ks. Hubert Skomudek, budowniczy naszego winowskiego kościoła, tworzący wspólnie z Siostrami Szensztackimi Sanktuarium Matki Bożej Trzykroćprzedziwnej w Winowie, inicjator wielu pięknych apostolskich dzieł, a także mój osobisty ojciec duchowny (w czasach formacji seminaryjnej w Nysie).

Dniem pogrzebu śp. ks. Huberta Skomudka będzie czwartek w oktawie Wielkanocy, tzn. 16 kwietnia 2020. Ceremonie odbędą się w dwóch miejscach. Pierwsza część w kaplicy Domu Księży Emerytów w Opolu, gdzie będzie odprawiona Msza święta pogrzebowa. Druga część o godz. 11.00 w Winowie na naszym parafialnym cmentarzu, gdzie zostanie złożona do grobu trumna z ciałem śp. Księdza.

Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu tego dnia odbędą się bez uczestnictwa wiernych (z wyjątkiem osób posługujących oraz kilku osób z rodziny ks. Skomudka).

Msza święta w naszym kościele za zmarłego ks. Huberta Skomudka budowniczego naszego kościoła, zostanie odprawiona w dniu Jego pogrzebu, tzn. w czwartek 16 kwietnia 2020, o godzinie 20.30.

Serdecznie zapraszam do łączności duchowej w trakcie odprawiania Mszy św., która będzie transmitowana live z naszego parafialnego kościoła.

Poniżej link strony internetowej:
https://www.youtube.com/channel/UCWq7j7EbJSy4DcEMFeUwIJg/live

ks. Eugeniusz Ploch, Proboszcz Parafii Ducha Świętego w Opolu-Winowie

źródło informacji: www.parafia.winow.pl